Nasze Projekty

Na dorobek firmy DSM Digital SoundMakers złożyła praca wielu osób zatrudnionych w niej i ciężko pracujących w zgranym zespole. Nasze praca pomogła odnieść sukces kilku projektom. Mieliśmy okazję tworzyć filmy fabularne, dokumentalne, seriale oraz programy. Szerokie spektrum Naszych działań w różnych rodzajach projektów przyczyniło się do ich powstania i sukcesu. Mieliśmy i mamy udział w wielu znanych i kultowych produkcjach. To tylko potwierdza Naszą elastyczność i duże możliwości. Zobaczcie sami:

Filmy fabularne

"Po niedzieli"
Film fabularny

dźwięk

Historia dwojga fizycznie i psychicznie poranionych ludzi, którzy kiedyś się w siebie zaplątali. Ich skomplikowane bycie razem zostało nagle przerwane. Teraz Milena staje pod drzwiami Mariusza z ich umierającym psem, Homerem. Żąda pomocy, ale czy czegoś jeszcze? Słowa i niedopowiedzenia zostawiają naprawdę głębokie blizny, a czas nie zawsze leczy rany. Marginesem nadziei jest nowy początek - nowy tydzień, nowy dzień. Wszystko to, co przyjdzie po niedzieli.

"Fanfik"
Film fabularny

dźwięk

Opis - Główną bohaterką "Fanfika" jest Tosia, postrzegana przez rówieśników jako outsiderka. Jej sposobem na ucieczkę od świata, w którym czuje się zagubiona, jest pisanie internetowych opowieści - fanfików. Gdy w szkole pojawia się nowy uczeń, Leon, w Tośce zaczynają rodzić się nieznane dotąd uczucia. W miarę odkrywania siebie i swojej prawdziwej tożsamości, zaczyna rozumieć, że jest chłopcem, Tośkiem.

"Samiec Alfa"
Film fabularny

dźwięk

Opis - Pięciu mężczyzn spotyka się na kursie samorozwoju, prowadzonym przez charyzmatycznego coacha, który obiecuje, że naprawi ich relacje z partnerkami. Kontrowersyjne metody samozwańczego specjalisty stawiają ich życie na głowie, co prowadzi do serii zabawnych, niekiedy mrożących krew w żyłach konsekwencji.

"Zielona granica"
Film fabularny

dźwięk

Opis - Po przeprowadzce na Podlasie psycholożka Julia (Maja Ostaszewska) staje się mimowolnym świadkiem i uczestnikiem dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Świadoma ryzyka i konsekwencji prawnych, przyłącza się do grupy aktywistów pomagających uchodźcom, którzy koczują w lasach w strefie objętej stanem wyjątkowym. W tym samym czasie uciekająca przed wojną domową syryjska rodzina i towarzysząca jej nauczycielka z Afganistanu, nie wiedząc, że są narzędziem politycznego oszustwa białoruskich władz, próbują przedostać się do granic Unii Europejskiej. W Polsce los zetknie ich z Julią oraz młodym pogranicznikiem Janem (Tomasz Włosok).

"Miłość do kwadratu"
Film fabularny

dźwięk

Opis - Enzo oświadcza się Monice. Zanim jednak powiedzą sobie "tak", on musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, a ona z problemami związanymi z objęciem nowego stanowiska w szkole. Czy ich miłość zdoła pokonać kolejne przeszkody?

"Znachor"
Film fabularny

dźwięk

Opis - nowa ekranizacja powieści Znachor Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Szanowany chirurg profesor Rafał Wilczur traci rodzinę i pamięć. Wiele lat później, zapomniany i biedny, spotyka swoją córkę. Film w znakomitej obsadzie oraz z nowym spojrzeniem na niektóre wątki.

"Miłość do kwadratu"
FILM Netfilx

dźwięk

Opis - Związek Enzo i Moniki przeżywa trudne chwile, gdy okazuje się, że znany dziennikarz stracił pracę, a Monika zaczyna nowy etap w swoim życiu. Twardo stąpająca po ziemi nauczycielka podejmuje wyzwanie prowadzenia show dla dzieci, a Enzo poszukuje nowej ścieżki dla siebie. Między nimi staje Rafał, sławny i przystojny prezenter telewizyjny. Czy ich miłość wytrzyma tę próbę? W końcu nigdy nie jest za późno, żeby w życiu zacząć coś nowego.

"Strzępy"
Film fabularny/kino

dźwięk

Opis - Paterokowie to kochająca się, wielopokoleniowa rodzina. Ich życie jest spokojne i niepozbawione elementów humoru. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie: dziadek Gerard zaczyna zachowywać się dziwnie, łamie konwenanse i normy społeczne. Okazuje się, że są to pierwsze symptomy alzheimera. Jak bohaterowie filmu sobie z tą diagnozą? Nasilająca się choroba Gerarda sprawia, że relacje w rodzinie wystawione są na wielką próbę, a na światło dzienne wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje.

"Parada Serc"
Film fabularny/netflix

dźwięk

Opis - Komedia o pewnej zapracowanej pani z Warszawy (Anna Próchniak), która nie lubi psów i niechętnie opuszcza stolicę. Musi jednak wyjechać do Krakowa, gdzie spotkanie z miłym wdowcem (Michał Czernecki), jego synem (Iwo Rajski) i ich uroczym jamnikiem trochę namiesza w jej życiu.

"Pod wiatr"
Film fabularny/Film Netflix

dźwięk

Opis - Ona ukończyła prestiżowe warszawskie liceum i dostała się na medycynę w Londynie. On pracuje jako instruktor kitesurfingu nad morzem dzięki czemu łączy zarabianie pieniędzy oraz pasję. Poznają się na Helu. Niezwykły urok chłopaka powoduje, że dziewczyna przekracza swoje granice i wkracza w zupełnie nieznany świat kitesurfingu, muzyki i zabawy. Rodzące się między nimi uczucie nie podoba się ani jej rodzinie, ani jego przyjaciołom.

"Dawid i Elfy"
Film fabularny/Film Netflix

dźwięk

Opis - Skąd w krainie świętego Mikołaja bierze się magiczna moc? Elf Albert wierzy, że daje ją miłość ludzi, która bierze się z wdzięczności za prezenty. Albert nie rozumie, po co potrzebny jest święty Mikołaj, z którym kryje się w niewidzialnych saniach. Czy nie lepiej pojechać do ludzi oraz pełnymi garściami korzystać z ich miłości? Albert chce sprawdzić czy ma rację i ucieka z krainy świętego Mikołaja…. Film Świąteczny, rodzinny pełen humoru w gwiazdorskiej obsadzie.

"Bo we mnie jest Seks"
Film fabularny/Produkcja Polska

dźwięk

Opis - Rok 1963. Gwiazda Kaliny Jędrusik świeci pełnym blaskiem. Aktorka jest szczęśliwą żoną Stanisława Dygata, ma gorący romans z młodym piosenkarzem, którego jej mąż całkowicie akceptuje. Jednak jej bezwstydna radość życia wielu razi i oburza. Po występie na Barbórce Kalina dowiaduje się, że krzyż, który wyeksponowała na dekolcie, zbulwersował władze ludowe. Dostaje zakaz występów telewizyjnych, który dla wysokiego rangą urzędnika pracującego w telewizji jest okazją do zemsty za nieodwzajemnione uczucie. Co w tej sytuacji zrobi Kalina? Czy uda jej się zachować niezależność?

"Miłość do kwadratu"
Film fabularny/Produkcja Netflix

dźwięk

Opis - Komedia romantyczna o prowadzącej podwójne życie nauczycielce Monice. Pewnego dnia (podczas sesji zdjęciowej jako modelka Klaudia), poznaje ona popularnego flirciarza o imieniu Enzo. Spotkanie to rozpoczyna skomplikowany wzór na miłość, do którego nie przygotowała ich żadna lekcja.

"IKAR legenda Mietka Kosza"

Film fabularny/Produkcja polska

dźwięk

Opis - Film oparty na biografii tragicznie zmarłego w wieku 29 lat pianisty Mieczysława Kosza. Wbrew wszelkim przeciwnościom losu i własnym ograniczeniom W filmie zdobył wiele nagrod na festiwalach Polskich i zagranicznych w tym za MUZYKĘ. Wspaniała muzyka Jazzowa wraz z ciekawą historią powoduje oraz imponującą grą Dawida Ogrodnika powoduje że mamy do czynienia z kinem wielkiego kalibru.

IKAR legenda mietka kosza

"Jestem mordercą"

Film fabularny/Produkcja polska 

dźwięk

Opis - Thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Głównym bohaterem filmu jest młody milicjant, który po niepowodzeniu dotychczasowego śledztwa, zostaje szefem grupy dochodzeniowej mającej złapać seryjnego zabójcę kobiet.

Jestem mordercą

"Chce się żyć"
Film fabularny/Produkcja polska 

dźwięk

Opis - Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia niepełnosprawnego Mateusza, który - mimo trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu - udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha. Kiedy Mateusz przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie...

Chce się żyć

"Baba Vanga"
Film fabularny/Produkcja polska 

postprodukcja,  efekty synchroniczne

Opis - Wspomnienia z życia i wizje bałkańskiego proroka Baba Wanga, który przewidział przyszłość ludzkości i świata aż do jego zakończenia w roku 5079.
Baba Wanga, jako starsza kobieta, opowiada, jak straciła wzrok, ale "zaczęła widzieć". Po wypadku, duchy zmarłych ludzi przyszły do niej, aby odsłonić to, co się stanie ze światem.

Baba Vanga

"Heniek"
Film fabularny/Produkcja polska 

postprodukcja,  zgranie 5.1 dolby digital

Opis - Maciek, Beata, Jacek i Heniek pracują jako dealerzy w salonie samochodowym. Od wielu lat tworzą zgrany zespół, odnieśli razem niejeden sukces. Pewnego dnia niespodziewanie w miejscu ich pracy zjawia się policjant. Prowadzi on śledztwo w sprawie gangu samochodowego działającego od wielu lat w Krakowie. Policji udało się dotrzeć do bandytów, a jeden z nich - Heniek - okazuje się pracownikiem salonu, który wziął właśnie kilka dni wolnego. Początkowo nasi bohaterowie nie wierzą w policjantowi, który podczas nieformalnego przesłuchania twierdzi, że Heniek prowadzi podwójne życie. Według niego dealer samochodowy to w rzeczywistości członek złodziejskiej szajki, która podczas włamania do prywatnego mieszkania ukradła dzieło sztuki warte miliony. Cała fabuła jest znakomitą komedią pokazującą życie w „korporacji”.

Heniek

"Wybraniec"
Film fabularny/Produkcja polska 

postprodukcja, efekty synchroniczne

Opis - Główny bohater to młody lekkoduch, który nigdy nie przejmował się pieniędzmi - najpierw utrzymywała go matka, teraz robi to bogata żona. Czy w takim razie jest to najlepszy materiał na męża i ojca? Jak daleko posunie się zdesperowana kobieta, aby urodzić wymarzone dziecko i czy bohater podoła wyzwaniom związanym z ojcostwem

Wybraniec

"Młode wilki 1/2"
Film fabularny/Produkcja polska 

realizacja nagrań, postprodukcja

Opis - Jest lato 1994 r., sam środek afery alkoholowej. Grupa chłopców ze Szczecina decyduje się na poprowadzenie konwoju ze spirytusem. Liczą na łatwy zarobek. Nie wiedzą, że losy konwoju zostały już przesądzone, a ktoś inny napisał scenariusz ich wyprawy.  Anka spotyka grupę "młodych wilków" i od tego momentu razem przemierzają Europę konwojując ciężarówkę pełną spirytusu.

Młode wilki 1/2

"Drzazgi"
Film fabularny/Produkcja polska 

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Kilka dni z życia trojga młodych ludzi. Bartek właśnie kończy studia, Marta planuje ślub, Robert żyje sobotnim meczem ukochanego klubu. Ich życie wydaje się uporządkowane i przewidywalne. Jednak każdemu z bohaterów przydarzy się coś, co każe mu poważnie zrewidować dotychczasowy sposób myślenia o sobie i swojej przyszłości. Na pozór dzieli ich wszystko - status materialny, wykształcenie, aspiracje. Łączy jedno - każdy z nich szuka miłości.

Drzazgi

"6 dni strusia"
Film fabularny/Produkcja polska 

dźwięk na planie

Opis - Młody obiecujący prawnik Tomasz Strusiński (Mariusz Frankowski) ma świetnie opłacaną posadę w kancelarii, powodzenie u dziewczyn i świetlane perspektywy przed sobą. Zainteresowany śliczną Justyną, fotografką-amatorką, córką szefa bankrutującej fabryki azbestu, która sponsoruje drużynę koszykarską, chłopak próbuje jakoś pomóc jej ojcu. Nie podoba się to z kolei jego szefowej i w efekcie Tomasz traci pracę, a tym samym możliwość przyjścia z pomocą fabryce i drużynie. Niebawem otrzymuje jednak propozycję nie do odrzucenia od tajemniczego naukowca, doktora Dewilskiego: jeśli zgodzi się na podejrzany eksperyment, stanie się gwiazdą koszykówki i trafi na pierwsze strony gazet.

6 dni strusia

"Pierwszy milion"
Film fabularny/Produkcja polska 

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Warszawska Praga, początek lat siedemdziesiątych. Trzech młodych chłopców - Frik, Kurtz i Piki- snuje marzenia o wielkiej przyszłości. Otoczeni wszechwładną biedą i beznadzieją, postanawiają zarobić wielkie pieniądze. Zaczynają od spekulacji na...makulaturze, którą w punktach skupu wymieniają na ogólnie niedostępny towar nagłej konieczności, czyli papier toaletowy. Szybko okazuje się, że ten pierwszy, mały biznes przynosi całkiem niezłe dochody. Chłopaki zaczynają "szefować" na swoim podwórku. Do ich "paczki" dołącza piękna Dominika, w której Kurtz i Frik trochę się podkochują. Dzięki zarobionym pieniądzom chłopcy, "nabywają drogą kupna" przyjaźń okolicznych rzezimieszków. Czas pokaże, że była to jedna z ich najlepszych inwestycji.

Pierwszy milion

"Gulczas, a jak myślisz?"
Film fabularny/Produkcja polska 

dźwięk

Opis - Komedia Jerzego Gruzy pelna  humory i śmiesznych sytuacji. Młodzi zakochani uciekają nad jezioro Łękotka, w okolicy którego grasuje psychopatyczny morderca. Całość akcji rozgrywa się w hotelu zamieszkanym przez grupę przyjaciół. Humor w stylu Jerzego Gruzy.

Gulczas, a jak myślisz?

"Inferno"
Film fabularny/Produkcja polska 

dźwięk

Opis - Opowieść o koleżankach z maturalnej klasy: Ance (Barbara Kurzaj), Indze (Katarzyna Bujakiewicz) i Xenie (Monika Kwiatkowska-Dejczer).
Podczas balu uczestnicy stopniowo tracą rozsądek... Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Twórcy próbują znaleźć odpowiedzi na pytania: co było przyczyną zła? Czy tkwiło ono we wnętrzach, czy też pojawiło się ze świata zewnętrznego, z chaosu codzienności? Kto zawinił? To historia o pragnieniach, planach na przyszłość, obawach i próbach znalezienia dla siebie miejsca w świecie.

Inferno

"Zróbmy sobie wnuka"
Film fabularny/Produkcja polska 

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Maniek Kosela posiada 2 morgi ziemi w samym centrum Warszawy. Mimo, że za swoje gospodarstwo mógłby bez trudu dostać kilka milionów dolarów, Maniek całkowicie odrzuca taką ewentualność wierząc, że jego dorosłe już dzieci (Zosia - specjalista PR i ginekolog Janek), kiedyś nareszcie dadzą mu upragnione wnuki i wraz z nim poprowadzą wspólnie dochodowe gospodarstwo ogrodnicze. Niestety, Zosia i Janek mają wobec ojcowizny całkiem inne plany.

Zróbmy sobie wnuka

"D.I.L."
Film fabularny/Produkcja polska 

dźwięk

Opis - Mroczny świat handlarzy narkotyków, którzy w pogoni za zyskiem nie cofną się przed niczym. Prowadzą zimną grę w bezpardonowej walce o dominację na rynku. Reżyser ukazuje bezwzględność praw i zasad, jakimi rządzi się środowisko narkotykowych gangów. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu kilkunastu godzin.

D.I.L.

"Polisz kicz projekt"
Film fabularny/Produkcja polska 

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Komedia opowiadająca o perypetiach amatorów, którzy postanawiają zostać filmowcami. Nie mają gotowego scenariusza, ani pieniędzy, jednak zaczynają kręcić debiutanckie dzieło, improwizując na planie i wykorzystując naiwność młodych dziewczyn, które za wszelką cenę chcą zabłysnąć na ekranie.

Polisz kicz projekt

"Motór"
Film fabularny/Produkcja polska 

dźwięk na planie

Opis - Rok 1983. Małe miasteczko. Grupa chłopaków (Rechol, Bysio, Tęgi i Karaś) tworzy "sektę-wygłup" czczącą motocykle WSK, nazywane przez nich motórami. Jedynie Bazyl, młodzieniec religijny, nie od razu daje się wciągnąć w kult "motóra". Osławioną wueską, jeździ Gienek, który "prowadza się" z piękną dziewczyną - Moniką. Oboje są mieszkańcami okolicznej wsi. Gienek codziennie podwozi swoim motorem Monikę do szkoły w miasteczku, stając się ofiarą kultu "motóra". Chłopaki mają niezły ubaw. Bazyl zakochuje się w pięknej Monice i wkrótce odbija ją Gienkowi. Bazyl i Monika przeżywają wielką wzajemną miłość.

Motór

"Fale. Wyjazd"
Film fabularny krótkometrażowy / Produkcja polska 

dźwięk, postprodukcja

Opis - Polska, 1983 r. Trzydziestoletnia Ewa, ładna, zadbana blondynka, sama wychowuje sześcioletnią córkę Adę. Jej mąż pracuje za granicą, buduje statki. Ewa planuje wyjazd do męża. Od kiedy obie z córką dostały paszporty, po cichu wyprzedaje wszystkie rzeczy, nie zamierza wracać do kraju. Czas na załatwienie wszystkich spraw i wyjazd.

Fale. Wyjazd

"Iron Cross"
Film fabularny/Produkcja USA 

dźwięk

Opis - Ostatni film Roya Scheider. Film ukazujący historię drugiej wojny światowej. Pokazuje nam ciężkie chwile dla ludzi tamtego czasu bez względu na narodowość.

Iron Cross

"Barbórka"
Film fabularny/Produkcja Polska

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Pochodzą z dwóch różnych światów. Basia jest córką emerytowanego górnika ze Śląska. Sama też pracuje w kopalnianej sortowni, gdzie wraz z innymi kobietami przebiera węgiel. Skromna i cicha, ale zarazem szczera i bezpośrednia. Choć szanuje tradycję, chce mieć własny pomysł na życie. Ma też Basia jedno wielkie marzenie - czeka na swojego księcia z bajki. O Jakubie kolorowe pisma piszą, że urodził się w Egipcie. Jest gwiazdą telewizyjnego serialu, od trzech lat przyciągającego przed telewizory rzesze widzów. W roli Jakuba Marcin Dorocinski

Barbórka

"Oda do radości"
Film fabularny/Produkcja Polska

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Film ma charakter nowelowy: trzy odrębne historie z różnych miejsc w Polsce (pierwsza nowela nosi tytuł "Śląsk", druga - "Warszawa", trzecia - "Morze"), różni bohaterowie, ale wszyscy młodzi, na progu dorosłego życia, próbujący się usamodzielnić i jakoś ustabilizować. Wszyscy też napotykają te same problemy: niedostatek pieniędzy, niemożność porozumienia się z najbliższymi osobami, rozdarcie między wyobrażeniami a rzeczywistością, a czasami po prostu niedojrzałość, brak pomysłu na życie. Odmienne, a zarazem tak podobne losy bohaterów splatają się ostatecznie w jednym miejscu - autokarze wiozącym ich do Wielkiej Brytanii, mitycznej ziemi obiecanej

Oda do radości

"Legenda"
Film fabularny/Produkcja Polska

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Sześć dziewczyn postanawia spędzić wieczór panieński jednej z nich na odludziu, w średniowiecznym zamku w Sudetach. Spragnione sensacji chętnie słuchają krwawej legendy związanej z historią zamku, którą opowiada zdziwaczały dozorca. Nie wiedzą tylko, że historia nie jest wydumaną bajką, ale opisem wydarzeń, jakie rozegrały się tu setki lat temu, a których konsekwencje trwają do dziś. Będą musiały stawić czoła mocom, o których istnieniu nie miały pojęcia.

Legenda

"Kochankowie roku tygrysa"
Film fabularny/Produkcja Polska

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Jest rok 1913. Dwaj Polacy uciekają z zesłania przez syberyjską tajgę. Niebezpieczna przeprawa przez rzekę Amur, graniczącą z Chinami, kończy się tragicznie. Jeden z uciekinierów, Stankiewicz, ginie, drugi - ciężko ranny i wyczerpany morderczą wędrówką traci przytomność Nieprzytomnego Wolskiego znajduje stary chiński myśliwy, Guo. Zabiera on rannego do swojej chaty w górach. Mieszka tam z żoną i 16-letnią, piękną córką o imieniu Song. Aby nie kusić losu rodzice zmuszają dziewczynę do ścięcia włosów, przebrania się w męski strój i ukrywania tożsamości...

Kochankowie roku tygrysa

"Lejdis"
Film fabularny/Produkcja Polska

negatyw, obsługa planu

Opis  - "Lejdis" to komedia o perypetiach czterech kobiet usiłujących poradzić sobie ze zwariowanym życiem, które nigdy nie wygląda tak, jak sobie zaplanowały.

Lejdis

"Ja wam pokażę!"
Film fabularny/Produkcja Polska

dźwięk

Opis - Serial fabularny odcinkowy na podstawie powieści Katarzyny Grocholi. Perypetie kilku ludzi mieszkających w miasteczku.

Ja wam pokażę!

"Hania"
Film fabularny/Produkcja Polska

obsługa planu

Opis - Akcja filmu rozgrywa się w Wigilię Bożego Narodzenia, w najbardziej nastrojowym dniu w roku, kiedy ludzie stają się lepsi, a świat spokojniejszy i bardziej przyjazny.
Widz poznaje bohaterów opowieści w ten wigilijny dzień.

Hania

"Nie zostawiaj mnie"
Film fabularny/Produkcja Polska

produkcja, dźwięk

Opis - Historia młodego chłopaka, którego przyjaciel popełnia samobójstwo. Samotny osiemnastolatek traci chęci do życia. Dziewczyna, w której się zakochał ciągnie go w dół. Ale jest jedna osoba, której naprawdę na nim zależy.
Film o miłości, młodości i śmierci.

"Historia Roja"
Film fabularny/Produkcja Polska

dźwięk

Opis - Awanturnicza opowieść o dwudziestoletnim chłopaku, który po wojnie formuje własny oddział partyzantki antykomunistycznej. Działający w ramach Narodowego Zjednoczenia Wojskowego oddział Roja walczył do 1951 roku, kiedy to jego dowódca poniósł śmierć w obławie wojsk KBW, UB i LWP. Jest to historia sześciu lat walki i wielu spektakularnych akcji zbrojnych, historia egzekwowania prawa tam, gdzie zapanowało komunistyczne bezprawie, ale także opowieść o miłości, szczęściu, buncie i zdradzie, którego doświadczali młodzi partyzanci w najintensywniejszym okresie swojego życia.

Filmy dokumentalne

"Jarmark Europa"
Serial dokumentalny / Produkcja polska 

dźwięk, postprodukcja

Opis - Stadion X-lecia tętni życiem. To wielkie targowisko jest dla jednych przygnębiającym reliktem komunizmu, dla drugich szansą na przeżycie, dla pozostałych możliwością dokonania tańszych zakupów. "Stadionowi ludzie" to handlujący Polacy, cudzoziemcy, a także ci z drugiej strony barykady, czyli przedstawiciele polskich służb celnych i policji gospodarczej. Przez siedemnaście odcinków będziemy poznawać i śledzić nierzadko tragiczne losy ludzi, których życie koncentruje się wokół Stadionu. W każdym odcinku przeplatają się losy naszych bohaterów. Poznajemy ich na Stadionie, przyglądamy się ich życiu po pracy.

Stadion czyli Jarmark Europa

"Młynarski. Piosenka finałowa"
Film dokumentalny / Produkcja polska 

dźwięk, postprodukcja

Opis – Film dokumentalny o legendarnym Wojciechu Młynarskim. Ostatni bardzo osobisty i szczery wywiad z nim dopełniony wypowiedziami ponad 30 jego najbliższych przyjaciół.

Młynarski. Piosenka finałowa

"Den tilfeldige rockestjernen"
Film dokumentalny fabularyzowany / Produkcja norwesko-holenderska

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis – Film dokumentalny o znakomitej norweskiej kapeli. Bardzo kontowersyjna a zarazem twórcza grupa muzyków.

Den tilfeldige rockestjernen

"Błogosławiona wina"
Film dokumentalny / Produkcja polska

dźwięk, postprodukcja

Opis - Trzysta osiemdziesiąt pięć lat temu, książę Mikołaj Sapieha, wojewoda litewski i właściciel Kodnia, kradnie z kaplicy w Watykanie obraz Matki Bożej Gregoriańskiej, przed którym został cudownie uzdrowiony. Po udanej ucieczce przed pościgiem papieskim dociera do podlaskiej ziemi, by tam dziękować Matce Bożej za odzyskane zdrowie. Już od pierwszego dnia obecności obrazu w Kodniu dochodzi do licznych uzdrowień. Początkowo Sapieha zostaje ukarany przez Papieża Urbana VIII ekskomuniką, jednak w wyniku licznych zasług Sapiehy, papież orientuje się, że niegodny czyn przynosi błogosławione owoce.

Błogosławiona wina

"Jak motyl"
Film dokumentalny / Produkcja polska

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Dokument został zainspirowany nagrodzonym artykułem "Nie jestem rośliną", opublikowanym w "Super Expressie". Bardzo przejmujący i skłaniający do refleksji nad życiem film, opatrzony osobistym komentarzem jego bohatera. 23-letni Przemek od urodzenia jest całkowicie bezwładny. Nie może też mówić. Jego całe życie to nędzna wegetacja, jest zdany na łaskę innych. Był uważany przez lekarzy i opiekunów za ciężko upośledzonego umysłowo, debila, który nic nie czuje i nie myśli. Nikt nie chciał wierzyć, że jego mózg pracuje normalnie.

Jak motyl

"Życie przed tobą" Film dokumentalny / Produkcja polska 

dźwięk

Opis - Film opowiada o niewidomych dzieciach przygotowywanych do samodzielnego życia przez wychowawców w Ośrodku dla Osób Niewidomych w Laskach. Obserwujemy dzieci w czasie ich codziennych zajęć, gdy uczą się, jak zapinać guzik, wiązać but czy poruszać w przestrzeni. To co dla nas jest oczywiste i proste, dla nich jest często bardzo skomplikowane.

Życie przed tobą

"Ucieczka na Bornholm"
Serial dokumentalny / Produkcja polska

dźwięk, postprodukcja

Opis - W 1949 roku grupa polskich lotników, dowodzona przez byłego szefa pilotów na Okęciu kpt. Mieczysława Sadowskiego, dokonała uprowadzenia samolotu rejsowego relacji Katowice-Gdańsk na duńską wyspę Bornholm. Przedsięwzięcie było niezwykle ryzykowne. Część pasażerów i załogi uciekającej Dakoty nie była wtajemniczona w plan. Uciekinierzy musieli wprowadzić w błąd kontrolę naziemną, oszukać system radarowy i zabezpieczyć się przed buntem na pokładzie. Porwanie samolotu było wielką porażką dla ówczesnych władz komunistycznych.

Ucieczka na Bornholm

"Dotykając powietrza"
Film dokumentalny / Produkcja polska

dźwięk

Opis - Opowieść o szkoleniu, które odmieniło życie jego uczestników. Bohaterami  dokumentu są niewidomi i słabowidzący, którzy spędzili dwa miesiące w
Szwarcwaldzie, ucząc się języków obcych, obsługi komputera oraz umiejętności  autoprezentacji i poszukiwania pracy. Film pozwala wejść w świat ludzi  niewidomych, uczy postrzegać rzeczywistość, którą można tylko dotknąć,  usłyszeć i poczuć.

Dotykając powietrza

"Arystokraci w nowej Rosji"
Film dokumentalny / Produkcja polska

dźwięk

Opis - Widzowie poznają grupę ludzi skupionych wokół Zgromadzenia Szlachty Rosyjskiej, których łączy pamięć o przeszłości i marzenie o przywróceniu w Rosji monarchii. Tworzą oni swój zamknięty świat, organizują spotkania, uroczyste bale, koncerty romansów rosyjskich. Na ekranie pojawiają się potomkowie starych rosyjskich rodów sięgających XIV wieku, potomkowie rodu bojarskiego z XV wieku i wielkiego rodu tatarskiego, jak również Roman Jewgieniewicz Wasiliewski, pochodzący z polskiego rodu szlacheckiego, który osiadł w Rosji.

Arystokraci w nowej Rosji

"Odlot"
Film dokumentalny / Produkcja polska

dźwięk

Opis - Opowieść o zdolnych i rzutkich absolwentach najlepszych polskich uniwersytetów, którzy po otrzymaniu dyplomu wyjeżdżają szukać pracy na Zachodzie. Tak jak w czasach komunizmu z Polski uciekali zdolni, młodzi ludzie, bo system nie dawał im szans na rozwój zawodowy, tak obecnie, już z wolnej Polski, ucieka kolejne pokolenie wchodzące w dorosłość. Choć skończył się PRL, młodzi nie odzyskali wiary w lepsze jutro.

Odlot

"Sługa"
Film dokumentalny / Produkcja polska

dźwięk

Opis - Film ten opowiada o 25 latach pontyfikatu Jana Pawła II, ale bynajmniej nie jest on jeszcze jednym rocznicowym dokonaniem, jakich wiele pojawiło się szczególnie ostatnio. To niezwykła refleksja o Papieżu, uczyniona słowami najwybitniejszych watykanistów - dziennikarzy z różnych stron świata, akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej i towarzyszących Papieżowi podczas każdej z jego licznych pielgrzymek.

Sługa

"Wolni"
Film dokumentalny / Produkcja polska

dźwięk

Opis - Film jest zbiorowym portretem pokolenia młodych Polaków wchodzących w dorosłość, nasto- i dwudziestolatków wyrosłych i wychowanych w demokratycznym, wolnym kraju. W szczerych wypowiedziach młodzi ludzie mówią o tym, co jest dla nich najważniejsze, co najbardziej w życiu cenią, jak pojmują szczęście, sukces, miłość, wolność, dobro i zło, jak widzą przyszłość i kim chcieliby być. Opowiadają także o rodzinie, inicjacji seksualnej i o tym, dlaczego biorą narkotyki.

Wolni

"Życie na krawędzi tworzenia obrazu"
Film dokumentalny / Produkcja polska

dźwięk

Opis - Opowieść o Stanisławie Kmieciku, nowosądeckim bezrękim od urodzenia malarzu. Pięknie sfilmowana dokumentalna impresja o niezwykłym życiu wyjątkowego malarza, który mimo ogromnych fizycznych ograniczeń jest samodzielny i twórczy, sprawdza się jako artysta, mąż i ojciec. Jego los należy do niekonwencjonalnych i nie wolnych od dramatycznych pytań i wątpliwości.

Życie na krawędzi tworzenia obrazu

"Pasterz"
Film dokumentalny / Produkcja polska

dźwięk

Opis - To był bardzo trudny moment w najnowszych dziejach Polski. Prymas Polski, Stefan kardynał Wyszyński, który cierpliwie i z ogromnym wyczuciem łagodził napięcia w kraju narastające w latach 1980 i 1981, umiera. Wierni pogrążają się w żałobie. Ludzi dręczy obawa przed wejściem Rosjan do zrewoltowanego kraju. Podnosi się nowa fala strajków, która opadła po podpisaniu Porozumień Sierpniowych. Pojawia się wtedy na scenie kardynał Józef Glemp - nowy prymas. Objął ten najwyższy w hierarchii kościelnej urząd z poręczenia kardynała Wyszyńskiego, który wcześniej osobiście dzwonił w tej sprawie do Jana Pawła II.  ……to tylko część fabuły historycznej zawartej w tym filmie. Ważny czas i fajny film.

Pasterz

"Nieparzyści"
Serial dokumentalny / Produkcja polska

dźwięk

Opis - Samotność to dla wielu ludzi najstraszniejsze, często wstydliwie skrywane uczucie. Niektórzy nie mogą jej znieść, lecz nie udaje im się znaleźć wymarzonego partnera. Zdarza się więc, że szukają pomocy w biurach matrymonialnych. Ekipa przez dwa miesiące, za zgodą zainteresowanych, obserwowała poczynania klientów trzech biur matrymonialnych - we Wrocławiu, Opolu i Lubaniu. Towarzyszyła im wszędzie tam, gdzie spodziewali się znaleźć swój wymarzony ideał: na dancingach dla samotnych, imprezach organizowanych przez biura, w kawiarniach, miejscach spotkań towarzyskich, na randkach.

Nieparzyści

"Pierwszy krzyk"
Serial dokumentalny / Produkcja polska

dźwięk, postprodukcja

Opis - Ekipa filmowa Wojciecha Szumowskiego asystowała przy kilkunastu porodach. Serial jednak nie ogranicza się do pokazania tylko wydarzeń rozgrywających się na "porodówce". Realizatorzy towarzyszyli z kamerami kilkunastu parom w maju i czerwcu podczas ich przygotowań do przyjścia dziecka na świat, tworząc niejako ich domowe pamiętniki z ostatnich dni przed rozwiązaniem. Widzowie poznają zatem kilkanaście rodzinnych historii - losy kobiet i ich najbliższych.

Pierwszy krzyk

"Opowiedz o twojej miłości"
Film dokumentalny / Produkcja polska

dźwięk, postprodukcja

Opis – Dziewięć kobiet opowiada o swojej historii miłosnej. Są w różnym wieku i mają za sobą bardzo różne doświadczenia. Jest wśród nich młoda kobieta, której narzeczony zmarł nagle tuż przed ślubem. Maturzystka pełna oczekiwań. Bardzo niegdyś kochana starsza pani owdowiała przed ośmioma laty. Matka dwojga dzieci po dwóch nieudanych związkach, która marzyła o innym życiu, lecz spotkała nie tych mężczyzn. Mężatka z trzynastoletnim stażem gotowa zrobić wszystko, by było tak, jak jest. Te wszystkie historie składają się na treść filmu.

Opowiedz o twojej miłości

"Hollyłódź na sprzedaż"
Film dokumentalny / Produkcja polska

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Film o likwidacji Wytwórni Filmowej w Łodzi. Chyba nikt z setek ludzi, pracujących od lat w przemianowanej na Łódzkie Centrum Filmowe Wywórni Filmów Fabularnych, nie spodziewał się, że na jej budynkach pojawią się napisy: na sprzedaż. A jednak. Pewnego dnia w Hollyłódź zjawił się Janusz Rau - jej likwidator, z zamiarem przekształcenia przedsiębiorstwa i wyprzedania czego się da. Jest zapis losów ludzi miejsc i rzeczy związanych z tym magicznym niegdyś miejscem.

Hollyłódź na sprzedaż

"Alosza Shop, czyli sklep Awdiejewa"
Film dokumentalny / Produkcja polska

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Cztery humorystyczne obrazki filmowe z polskich bazarów i placów targowych, po których oprowadza rosyjski handlowiec - "dziecię" okresu transformacji - wyprzedający pozostałości po wspaniałości imperium (wojskowe czapki, lornetki, odznaczenia, legitymacje oraz budziki, czajniki, matrioszki, itp.) W roli handlowca Alosza Awdiejew. Opisowi filmowemu towarzyszą rosyjskie piosenki i teksty M. Zoszczenki z okresu NEP.

Alosza Shop, czyli sklep Awdiejewa

"Kmina"
Film dokumentalny / Produkcja polska

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Kościół to "sędzioł", ksiądz to "wasil", natomiast swojak to ktoś znający "kminę", czyli żargon, który powstał w środowisku handlarzy straganowych na wschodnim obszarze przedwojennej Polski. Pani Janina, jedna z bohaterek filmu, nauczyła się tego żargonu, gdy jako dziewczynka pojechała z ojcem na kresy. Wtedy jeszcze nie zdawała sobie sprawy, że jest to spełniający wiele funkcji język specyficznego środowiska handlarzy, kupczących przede wszystkim pod kościołami w czas odpustów. Już jako dorosła odkryła, że "kminą" posługują się także handlarze na Podlasiu. Teraz, by tradycja nie zginęła, usiłuje nauczyć żargonu swoją wnuczkę Asię, ale ona nie bardzo rozumie, jaki to ma sens.

"To nie koniec drogi"
Film dokumentalny / Produkcja polska

produkcja, obraz dźwięk

Opis -Projekt skierowany do niepełnosprawnych motocyklistów. Do wszystkich tych, którzy w wyniku wypadku, ciężkiej choroby czy innego zdarzenia utracili zdrowie, a co za tym idzie - możliwość kontynuowania swojej pasji.
Realizując motocyklowe podróże z ich udziałem pomagamy wrócić do normalnego życia. Uwierzyć, że mimo nieszczęścia, jakie ich spotkało, dalej mogą realizować marzenia, że wcale nie muszą siedzieć w czterech ścianach, bez nadziei i szans na przyszłość.

Seriale

"Daleko od noszy"

Serial fabularny

dźwięk

Serial komediowy "Backdoor - wyjście awaryjne" to idealna propozycja na obecne czasy. Format składający się z krótkich odważnych skeczy, które w bezkompromisowy sposób przedstawiają bliskie wszystkim społeczne sytuacje. Wniosek? Czasami humor to... jedyne wyjście!

"Układ"

Serial / Produkcja polska

dźwięk

Opis - Policjantka z wydziału zabójstw odkrywa, że tropy w sprawie o morderstwo, nad którą teraz pracuje prowadzą do niej samej. Akcja dzieję w Warszawie i jest fabułą kryminalnych intryg Bohaterów 

"Tatuśkowie"

Serial komediowy / Produkcja polska

dźwięk

Opis - „Tatuśkowie” to opowieść o czterech o współczesnych trzydziestolatkach, którzy - ze zmiennym powodzeniem i nie bez komicznych potknięć - mierzą się z wyzwaniami ojcostwa. W role tytułowych bohaterów wcielają się Bartłomiej Kasprzykowski, Kacper Kuszewski, Marcin Rogacewicz i Philippe Tłokiński. „Tatuśkowie” na pierwszy rzut oka różnią się od siebie. Pracują w różnych zawodach, każdy z nich żyje według swoich zasad i mają całkowicie odmienne temperamenty. Jednak łączy ich wspólne doświadczenie dojrzałych trzydziestolatków, którzy muszą zmierzyć się z ojcostwem. Dzięki temu, że bohaterowie charakterologicznie są tak bardzo do siebie niepodobni, to ich zachowanie i wybory ukazują pełne spektrum spraw, a czasem wręcz zabawnych szaleństw związanych z byciem tatusiem.

"Kowalscy & Kowalscy "

Serial komediowy / Produkcja polska

dźwięk

Opis - Serial komediowy, który ma przedstawiać losy dwóch rodzin, które teoretycznie łączy tylko to samo nazwisko - Kowalski.. Choć żyją w dwóch zupełnie innych światach oraz dzieli ich wykształcenie, status społeczny i finansowy, priorytety, styl życia, to nagle, jedna wiadomość sprawi, że staną się sobie bliżsi, niż można to sobie wyobrazić. 

"Komisarz Mama"

Serial fabularny / Produkcja polska

dźwięk

Opis - Fabuła kryminalno-obyczajowego serialu koncentruje się na 40-letniej komisarz, która wychowuje czworo dzieci. Główną bohaterkę poznajemy w momencie, kiedy po 10-letniej przerwie wraca do pracy do Wydziału Kryminalnego Policji. W młodości porzuciła swoje zawodowe marzenia, mimo, iż była najlepiej zapowiadającym się śledczym w wydziale, całkowicie oddając się wychowaniu dzieci i prowadzeniu domu. 

"Trzy po trzy. Numery z kwatery"

Serial komediowy / Produkcja polsko-niemiecka

dźwięk

Opis - "Trzy po trzy - Numery z kwatery" to tzw. sketch comedy czyli nowy format na rynku polskim. Jest to serial komediowy oparty na skeczach.

"Okazja"

Serial fabularny / Produkcja polska

dźwięk

Opis - Serial komediowy osadzony w realiach współczesnej Polski. Obnaża przywary polskiego społeczeństwa, choć ukazuje też nasze lepsze cechy charakteru. Bohaterami są przedstawiciele rozmaitych środowisk, mający różny pogląd na świat, odmiennie postrzegający nową polską rzeczywistość. Choć pozornie wszystko ich dzieli, okazuje się, że także wiele ich łączy.

"Na sygnale"

Serial fabularny / Produkcja polska

dźwięk na planie

Opis - Serial przedstawia pracę ratowników medycznych. Wiktor, Piotr, Martyna, Adam i Renata pod wodzą Artura Góry w każdym odcinku niosą pomoc osobom znajdującym się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu. Serial jest pierwszym w historii TVP spin-offem (nowym serialem powstałym na bazie dużej popularności bohaterów lub wątków produkcji oryginalnej). Bohaterowie "Na sygnale" swoją bazę mają w szpitalu w Leśnej Górze, gdzie toczy się akcja serialu Na dobre i na złe.

"Kryminalni"

Serial fabularny / Produkcja polska

dźwięk na planie

Opis - Jeśli jest zbrodnia - musi być kara. To żelazna zasada komisarza Zawady i jego zespołu. Najlepsi w swoim fachu, bezkompromisowi w dochodzeniu do prawdy gliniarze rozwiązują kolejne zagadki kryminalne. Jest tu intryga, śledztwo, poszlaki, fałszywe tropy i zaskakujące zwroty akcji. Serial "Kryminalni" doskonale wpasowuje się w konwencję klasycznego kryminału. Każdy odcinek serialu stanowi zamkniętą całość, w każdym policjanci pracują nad rozwiązaniem innej kryminalnej zagadki.

"Tygrysy Europy"

Serial fabularny / Produkcja polska

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Serial z satyrycznym zacięciem weryfikujący mity, związane z polskim kapitalizmem i kultem "robienia pieniędzy". Reżyser, ukazując od kulis świat rodzimej elity finansowej, portretuje jej śmieszności, snobizmy i kompleksy.

"Klan"

Serial fabularny / Produkcja polska

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Pierwszy serial fabularny o polskiej rodzinie i polskiej rzeczywistości. Serial opowiada o losach trzypokoleniowej rodziny Lubiczów, której seniorami są Maria i Władysław Lubiczowie. Maria jest właścicielką rodzinnej apteki „Pod Modrzewiem”, a Władysław emerytowanym kuratorem sądowym do spraw nieletnich. W czasie 50 lat pożycia dochowali się piątki dzieci, a następnie gromadki wnucząt i kilku prawnuków. Najstarsza córka Lubiczów, Elżbieta Chojnicka, mieszka wraz z rodzicami, mężem Jerzym i dwójką dzieci, Beatą (studentką farmacji) i Michałem, obiecującym piłkarzem, w rodzinnym domu na Sadybie.

"Więzy krwi"

Serial fabularny / Produkcja polska

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Fabuła serialu rozgrywa się współcześnie, a jego bohaterami są członkowie rodziny Bronowiczów. Pozornie niczym szczególnym nie różnią się od tysięcy innych, polskich familii. Jednak przeszłość rodu kryje niewygodne i nie do końca załatwione sprawy, które po latach niespodziewanie znów stają się aktualne, mącąc kruchą harmonię w rodzinie.

"M jak miłość"

Serial fabularny / Produkcja polska

dźwięk, postprodukcja

Opis - M jak Miłość to serial opisujący zagmatwane losy trzy-pokoleniowej rodziny Mostowiaków. Lucjan i Barbara są rodzicami czworga dorosłych ludzi: Marty, Marka, Małgosi i Marysi. Bohaterami serialu są członkowie kochającej się rodziny Mostowiaków.

"Sukces"

Serial fabularny / Produkcja polska

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Kontynuacja popularnego serialu z 1995 roku pod tym samym tytułem, opowiadającego o perypetiach Tekli Skarbek - młodej, ambitnej, toruńskiej prawniczki, próbującej zrobić karierę w Warszawie.

"Na dobre i na złe"

Serial fabularny / Produkcja polska

dźwięk

Opis – Jeden z najdłużej emitowanych seriali w Polsce. Akcja serialu rozgrywa się w szpitalu, w podwarszawskiej Leśnej Górze. Marzenia dawnych przyjaciół ze studiów medycznych spełniają się, będą pracować razem. Życie głównych postaci jest uwikłane w różne przygody i sytuacje. Serial z powodzenie kręcony jest do dziś i nadal cieszy się dobrą oglądalnością.

"Uwikłani"

Serial fabularny / Produkcja polska

dźwięk na planie

Opis - Serial kryminalny, w którym każdy odcinek tworzy zamkniętą całość i przedstawia innego bohatera uwikłanego w przestępstwo. Bohaterami są zwyczajni ludzie, dopuszczający się różnych przewinień i podejmujący decyzje zmieniające ich los i całe życie. Widz przeżywa ich cierpienia, dzieli radości i smutki, jest świadkiem ich wewnętrznej walki.

"Malanowski & partnerzy"

Serial fabularny / Produkcja polska

dźwięk

Opis - Malanowski i Partnerzy – polski serial paradokumentalny, emitowany na antenie telewizji Polsat od 9 lutego 2009 do 25 kwietnia 2016. Treścią fabuły jest działalność biura detektywistycznego z Warszawy, prowadzonego przez Bronisława Malanowskiego (Bronisław Cieślak). Serial realizowany na terenie Warszawy i okolic Piaseczna.

"Ukryta prawda"

Serial paradokumentalny / Produkcja polska

dźwięk

Opis - Ukryta prawda – polski serial paradokumentalny, emitowany w telewizji TVN od 13 lutego 2012 od poniedziałku do piątku. Fabuła serialu przedstawia historie ludzi dotkniętych przez los oraz typowe konflikty, do jakich dochodzi w polskich rodzinach.

"Agentki"

Serial fabularny / Produkcja polska

dźwięk

Opis - Bohaterki serialu prowadzą z pozoru tylko zwyczajną kawiarnię. Przepyszna kawa i tiramisu to dobry pretekst dla każdego, kto ma jakiś problem, niewyjaśnioną sprawę, podejrzewa współmałżonka o zdradę, padł ofiarą kradzieży, włamania lub innej niesprawiedliwości. Każdy klient kawiarni może liczyć na pomoc i wsparcie agentek. Cudowny team w składzie Joasia, Magda, Ewa i Irina rozwiąże każdą, nawet najtrudniejszą sprawę.

"SOS. Ekipy w Akcji"

Serial paradokumentalny / Produkcja polska

dźwięk

Opis - Jest to pierwszy tak prawdziwy obraz pracy najważniejszych służb czuwających nad naszym bezpieczeństwem. Wszystkie sytuacje w serialu oparte są na udokumentowanych, realnych zdarzeniach przedstawiających pracę policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej.
Bohaterowie serialu to czynni zawodowo policjanci, strażacy, lekarze i ratownicy medyczni. W każdym odcinku otrzymują konkretne zlecenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 - groźne wypadki, pożary, porachunki sąsiadów, napady i wymuszenia.

"Za marzenia"

Serial obyczajowo-komediowy / Produkcja polska

dźwięk na planie, postprodukcja dźwięku

Opis - Scenariusz napisała Karolina Frankowska w oparciu o swoją powieść "Zaczaruj mnie". "Za marzenia" to zakręcona historia trójki bliskich przyjaciół, którzy z młodzieńczą energią i z głowami pełnymi marzeń stają u progu dorosłego życia.

Teatr telewizji

"Małe wielkie marzenia"
Teatr telewizji / Produkcja polska

dźwięk

Opis - Program, który porusza serca i daje nadzieję. Uwrażliwia i podnosi na duchu. Zmienia otoczenie i ułatwia życie dzięki remontom, przeprowadzanym dla osób z niepełnosprawnością, ale także podpowiadający rozwiązania, które mogą przydać się każdemu -rodzinom, dzieciom, seniorom. Program poprowadzi Katarzyna Montgomery.

"Inka 1946"
Teatr telewizji / Produkcja polska 

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - Historia opowiada o mordzie sądowym dokonanym na niespełna 18-letniej Danucie Siedzikównie, sanitariuszce i łączniczce w V Brygadzie Wileńskiej AK, mjr Zygmunta Szendzielorza "Łupaszki" . Jednym z zarzutów jakie jej postawiono było mordowanie rannych jeńców z UB - ludzi, którym w rzeczywistości ratowała życie. Na podstawie fałszywych i absurdalnych oskarżeń, składanych przez często zastraszonych świadków, dziewczyna zostaje oskarżona o nakłanianie do rozstrzelania dwóch funkcjonariuszy UB podczas akcji szwadronu w Tulicach. 3 sierpnia 1946 r. zapada wyrok: śmierć. Choć obrońca z urzędu namawia "Inkę" na podpisanie listu z prośbą o ułaskawienie do prezydenta Bieruta, dziewczyna odmawia. Wkrótce staje przed plutonem egzekucyjnym...

Inka 1946

"Rodzinny show"
Teatr telewizji / Produkcja polska 

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis - "Rodzinny show" Petera Quiltera, znanego również w Polsce angielskiego dramaturga, autora głośnej w świecie sztuki "Boska", opowiada o sile oddziaływania współczesnych mediów.
Bohaterem spektaklu jest showman telewizyjny Alan Coogan, który za wszelką cenę chce wrócić do świata mediów i kolorowych magazynów. Godzi się więc na kręcenie w jego rodzinie reality show. Bohater potrzebuje powrotu do świata tabloidów i ponownego wejścia do gry, żeby potwierdzić swój sukces sprzed lat i utrzymać władzę w rodzinie, w której dorasta groźny konkurent, jego własny syn Jamie Coogan.

Rodzinny show

Programy telewizji

"INNY ŚWIAT"

Program telewizyjny / Produkcja polska

dźwięk

Opis – Teatr Telewizji porusza temat ujęty w prozie Herlinga-Grudzińskiego. Opisane jest piekło totalitarnej rzeczywistości, której pisarz doświadczył, jako więzień sowieckiego obozu w trakcie II wojny światowej. Zwolniony z łagru w 1942 roku wstąpił do Armii Polskiej gen. Władysława Andersa i przedostał się wraz z nią do Włoch, gdzie po bitwie pod Monte Cassino otrzymał krzyż Virtuti Militari. To zdarzenie stanowi dla Igora Gorzkowskiego punkt wyjścia i jednocześnie klamrę teatralnej adaptacji niezwykłej prozy obozowej "Inny świat".

INNY ŚWIAT

"Doradca smaku"

Program kulinarny / Produkcja polska

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis – Program kulinarny zankomtej osobowości Michael Moran. Zabawne opowieści o gotowaniu z nutką śmiesznej luźnej atmosfery.

"Kuchenne rewolucje"

Program kulinarny / Produkcja polska

dźwięk na planie, postprodukcja

Opis – Program kulinarny znanej i cenionej resteuratorki Magdy Gessler.  Kultowy program o tematyce kulinarnej. Trwający już od kilku sezonów i cieszący się doskonałą oglądalnością.

"Kto poślubi mojego syna?"

Program telewizyjny / Produkcja polska

dźwięk

Opis – Program telewizyjny reality show, w którym zagubieni w meandrach dorosłości single szukają idealnych partnerek. W wyborze pomagają im ich matki, które surowo oceniają każdą kandydatkę.

"Ślub od pierwszego wejrzenia"

Program telewizyjny / Produkcja polska

dźwięk

Opis – Uczestnicy programu dowiadują się, z kim wezmą ślub, dopiero na ślubnym kobiercu. Przez kolejne odcinki relacjonowane są pierwsze chwile małżeństw. W ostatnim odcinku (tj. po miesiącu wspólnego życia) pary decydują, czy zostają ze sobą, czy biorą rozwód.

"Taxi Kasa"

Program telewizyjny / Produkcja polska

dźwięk

Opis –Teleturniej na żywo, w którym uczestnicy zamawiają taksówkę i w trakcie podróży mogą wygrać gotówkę, poprawnie odpowiadając na zadawane pytania. Jest to ciekawy i trudny w realizacji program pod względem dźwiękowym.

"Nasz nowy dom"

Program telewizyjny / Produkcja polska

dźwięk

Opis –W każdym odcinku dom jednej z polskich rodzin, włączając wszystkie pokoje, wnętrza i teren wokół zostaje wyremontowany przez drużynę budowlańców w 5 dni, podczas gdy rodzina zostaje wysłana na wakacje.

"Poszukiwacze historii"

Program telewizyjny / Produkcja polska

dźwięk

Opis –Zawodowy archeolog i doświadczony poszukiwacz eksplorują Polskę, aby dokopać się do nieznanych faktów i rzucić wyzwanie nudnej historii.

Etiudy szkolne

"Pętla"

Etiuda szkolna / produkcja polska

dźwięk

Opis - Stacja benzynowa gdzieś na pustkowiu. Miejsce w którym zakrzywia się czas. Jeśli moglibyśmy go cofnąć, czy naprawdę bylibyśmy bardziej szczęśliwi?

"Randez-vous"

Etiuda dokumentalna / produkcja polska

dźwięk

Opis - Mroźny, zimowy dzień. Dziewczyna i chłopak wchodzą do kawiarni. On zjadłby lody, ona ma ochotę na tort. Sprawiają wrażenie bardzo zadowolonych. Rozmawiają, bo przecież w kawiarni nie można tylko jeść albo pić, trzeba rozmawiać. O wszystkim.

"Film Spring Open 2007"

Warsztaty filmowe

pomoc w realizacji, wykłady

Opis - Nasza firma udzielała wsparcia w ramach warsztatów filmowych. Staraliśmy się młodym filmowcom pomóc przy realizacji ich dzieła.  Pokazywaliśmy jak dobrze zrealizować dźwięk na planie i dlaczego jest to takie ważne.

"30 stopni, burze"

Etiuda szkolna / produkcja polska

dźwięk, postprodukcja

Opis - Nastoletnia Julka bierze udział w konkursie, w którym główną nagrodą jest kolacja ze znanym polskim aktorem. Jednocześnie jej chłopak Janek organizuje romantyczny wieczór, gdzie będą mogli przeżyć swój "pierwszy raz". Niespodziewana wygrana w konkursie stawia ich związek w skomplikowanej sytuacji.

"Ja, Tadek"

Etiuda szkolna / produkcja polska

dźwięk, postprodukcja

Opis - Tadek mieszka w niewielkiej miejscowości, gdzie wszyscy się znają. Martwi go los najbliższych - mama jest zaplątana w związek z alkoholikiem, siostrę opuszcza narzeczony Tadek usiłuje w oryginalny sposób pomóc swojej rodzinie.

"Harakiri nikt za ciebie nie popełni"

Etiuda szkolna / produkcja polska

dźwięk

Opis - Etiuda szkolna w którą mieliśmy przyjemność współtworzyć.

"Smuga cienia"

Film fabularny, etiuda operatorska / produkcja polska

dźwięk

Opis - Film inspirowany opowiadaniem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego "Błogosławiona, święta". Gdzieś na Bałkanach żołnierze dokonują zbiorowego gwałtu. Kobieta, której udało się przeżyć, trafia do szpitala prowadzonego przez zakonnice. Tu spotyka młodego księdza, uderzająco podobnego do jednego z jej prześladowców.

Wszystkie realizacje pozwoliły nam zdobyć ogromne doświadczenie. Umożliwia to nam rozwiązywać problemy napotykane przy kolejnych projektach, w których może razem się spotkamy?

NAGRODA FILMOWA ORŁY za najlepszy Dźwięk „IKAR LEGENDA MIETKA KOSZA„